Domy pokazowe z Darmowym Ogrzewaniem Słonecznym - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Odbierz darmowy
E-book

Dowiedz się więcej
29 stycznia 2020

Domy pokazowe z Darmowym Ogrzewaniem Słonecznym

Już w najbliższy weekend (1 i 2 lutego 2020 roku) odbędą się dni otwarte najnowszego Domu Pokazowego Red Snake. Budynek wyposażony jest w folie grzewcze. Goście będą mogli obejrzeć pokaz montażu fotowoltaiki oraz test szczelności, wykonany przy użyciu dymu.

Darmowe Ogrzewanie Słoneczne to nowoczesny system grzewczy. Składa się on z paneli fotowoltaicznych, które produkują z promieni słonecznych energię, potrzebną do zasilania m.in. ogrzewania elektrycznego.

Zapomnijcie o wielkich i niewydajnych piecach elektrycznych! Nowoczesne ogrzewanie elektryczne zbudowane jest wyłącznie z folii grzewczych Red Snake, które działają na zasadzie podczerwieni. Mogą być montowane pod powierzchnią podłogi (wylewką betonową, panelami, deskami, terakotą) oraz płytami kartonowo-gipsowymi na suficie.

Folie szybko się nagrzewają, następnie przekazują ciepło na pokrycie podłogi czy sufitu. Kolejne ogrzewane są meble i pozostałe wyposażenie pomieszczeń oraz oczywiście powietrze. Nie dochodzi tu jednak do uciekania ciepła do góry.

Odwiedź dom pokazowy i sam sprawdź, jak działają folie grzewcze

Wiele osób ma obawy, że folie grzewcze umieszczone na suficie nie ogrzeją równomiernie pomieszczenia. Albo – co chyba jeszcze gorsze – będą tylko grzać głowy domowników. To mit!

Żeby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić jeden z wielu polskich domów, wyposażonych w ogrzewanie podczerwienią. Część osób decyduje się na montaż folii wyłącznie na podłodze, inni postanowili umieścić je tylko na suficie. Są też właściciele domów, którzy np. na parterze budynku zlecili montaż folii na suficie, a na piętrze – na podłodze.

W każdym z tych przypadków ogrzewanie Red Snake działa równie sprawnie i wydajnie.

W Gorczenicy koło Brodnicy, gdzie powstał nowy Dom Pokazowy Red Snake inwestor postanowił zamontować folie grzewcze na suficie. Zdjęcia z inwestycji możecie zobaczyć tutaj i tutaj.

Jesienią prezentowaliśmy Dom Pokazowy w Bielawach koło Kartuz. Nasi goście mogli się przekonać, że folie grzewcze zamontowane na suficie zapewniają przyjemne, ciepłe powietrze w całym domu. Zarówno w pomieszczeniach, w których sufit znajduje się na standardowej wysokości (kuchnia, sypialnia, pokoje dzieci) oraz wówczas, gdy od podłogi jest on oddalony o około 6 metrów (salon).

Dom Pokazowy z ogrzewaniem Red Snake koło Kartuz

Dom pokazowy naszej firmy w Bielawach koło KartuzDom pokazowy naszej firmy w Bielawach koło KartuzDom pokazowy naszej firmy w Bielawach koło Kartuz

Dom Pokazowy Red Snake w Gorczenicy

Nowy dom w Gorczenicy koło Brodnicy jest już wyposażony w folie Red Snake. Czas potrzebny na montaż nowoczesnego ogrzewania elektrycznego można policzyć w godzinach. To znacznie krócej niż w przypadku ogrzewania gazowego lub na pellet.

Żeby korzystać z ogrzewania podczerwienią wystarczy zamontować folie grzewcze i połączyć je z domową instalacją elektryczną. Oczywiście inwestor nie zajmuje się tym samodzielnie. To zadanie dla doświadczonej ekipy montażowej Red Snake.

Warto pamiętać, że do działania ogrzewania na podczerwień nie jest potrzebny komin, piec czy kaloryfery. Nie są też potrzebne dodatkowe instalacje elektryczne czy pozwolenia. Ma to ogromny wpływ nie tylko na czas montażu ogrzewania, ale też na koszt inwestycji.

Wydatki związane z montażem folii grzewczych mogą zwrócić się bardzo szybko. Warunkiem jest instalacja fotowoltaiki, która będzie zasilać dom w energię ze słońca. Właściciel Domu Pokazowego w Gorczenicy pomyślał i o tym! Pokaz montażu paneli słonecznych odbędzie się na terenie nieruchomości podczas dni otwartych.

Niskie rachunki w Domu Pokazowym, czyli izolacja na pierwszym miejscu

Nie da się ograniczyć kosztów ogrzewania domu, jeżeli po pierwsze nie zadba się o jego właściwą izolację. W używanym budynku często dość łatwo można stwierdzić, którędy ucieka ciepło. Są to m.in. stare, nieszczelne okna lub wentylacja, która bardziej chłodzi niż odprowadza nieświeże powietrze.

Żeby ustalić, czy nowy budynek jest szczelny, konieczne jest wykonanie testów. Coraz częściej fachowcy używają do tego celu urządzeń dymnych. Wypuszczając dym wewnątrz domu, sprawdzają, czy pozostaje on w pomieszczeniu, czy – niestety – ulatuje na zewnątrz przez mikroszczeliny.

Taki test szczelności będzie też przeprowadzony podczas dni otwartych w Domu Pokazowym w Gorczenicy. Będzie można go obejrzeć w niedzielę.

Kolejne Domy Pokazowe Red Snake

Firma Red Snake planuje stworzenie w Polsce kolejnych domów pokazowych wyposażonych w fotowoltaikę i folie grzewcze. Dzięki temu zarówno Klienci indywidualni, jak i przedstawiciele firm budowlanych czy projektanci oraz architekci będą mogli przekonać się jak działa DARMOWE OGRZEWANIE SŁONECZNE.

Właśnie trwają prace przy budowie budynku, który będzie zasilany nie tylko panelami fotowoltaicznymi i ogrzewany podczerwienią. Nowy Dom Pokazowy ma być dodatkowo wyposażony w rekuperację, która umożliwi zmniejszenie kosztów ogrzewania o 30-50%.

Zazwyczaj Polacy wybierają wentylację grawitacyjną, która jest tania i dość szybka w montażu, ale ma wiele wad. Działa tylko wówczas, gdy temperatura na zewnątrz budynku jest niższa niż ta wewnątrz. A dostarczane kanałami świeże powietrze jest – szczególnie zimą – o wiele chłodniejsze od tego znajdującego się w budynku. Co powoduje automatyczne uruchomienie ogrzewania i wyższe koszty zapewnienia ciepła.

Tymczasem rekuperacja odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego z domu i używa go do ogrzania powietrza, dostarczanego do budynku.

Lokalizacje domów pokazowych Red Snake

domy_pokazowe-mapa-Red_Snake-Dom_bez_Kosztow

Porozmawiaj z mieszkańcami domów pokazowych

Obecnie na Pomorzu i Kujawach znajduje się kilka domów pokazowych. Budynek w Gorczenicy koło Brodnicy można będzie zwiedzić bezpłatnie w najbliższy weekend. Zainteresowani nie muszą się wcześniej zgłaszać. Wystarczy, że pojawią się pod wskazanym adresem 1 lub 2 lutego w godzinach 10.00 – 17.00. Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Jeżeli chcesz zobaczyć dom pokazowy w Gorczenicy w późniejszym terminie, koniecznie wcześniej napisz (biuro@dombezkosztow.com). Wspólnie ustalimy dogodny termin wizyty.

Na tych samych zasadach możesz umówić się z nami na obejrzenie domów pokazowych koło Kartuz oraz w Chojnicach. Oba obiekty są obecnie zamieszkałe. Domownicy chętnie podzielą się z gośćmi opiniami na temat folii grzewczych oraz opowiedzą o kosztach utrzymania budynków.

Dom Pokazowy w Chojnicach

Zdjęcia z montaży folii grzewczych i fotowoltaiki, przeprowadzonych przez Dom bez Kosztów, można zobaczyć w zakładce Realizacje. Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić nasze realizacje, polub nas na Facebooku.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by