Folie Grzewcze i Ogrzewanie na Podczerwień - FAQ - Dom bez Kosztów
728 851 023

FAQ – najczęstsze pytania w sprawie folii grzewczych oraz ogrzewania na podczerwień

Czy ogrzewanie podczerwienią jest zdrowe?

Ogrzewanie podczerwienią to jeden z najzdrowszych typów ogrzewania. Szczególnie polecany jest osobom, które borykają się alergią czy astmą. Do ogrzewania podczerwienią nie są potrzebne kaloryfery, na których zawsze gromadzi się masa trudnego do usunięcia kurzu. Ogrzewanie podczerwienią nie jest zasilane z pieca, który generuje kolejne zabrudzenia. Poza tym gdy prąd, potrzebny do zasilania folii grzewczych pochodzi z instalacji fotowoltaicznej, ogrzewanie podczerwienią nie powoduje zanieczyszczeń środowiska. Nie powstaje więc smog, który jest niebezpieczny dla zdrowia i życia.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podczerwienią składa się głównie z nowoczesnych folii grzewczych firmy Red Snake. Folie te mają zaledwie 0,45 mm grubości i składają się z wielu warstw. Najważniejsza z nich to rodzaj tkaniny, wytworzonej z włókien węglowych i pasty karbonu. To ta warstwa folii grzewczych jest elementem grzejnym.

Ogrzewanie na podczerwień działa w ten sposób, że najpierw nagrzewa budynek – to znaczy podłogę, sufit, ściany – które oddając ciepło, ogrzewają powietrze w pomieszczeniach.

Czy ogrzewanie na podczerwień, zamontowane na suficie, rzeczywiście działa? Przecież ciepło zawsze ulatuje do góry.

Rzeczywiście w budynkach z tradycyjnym ogrzewaniem ciepło ulatuje do góry. W przypadku ogrzewania na podczerwień ciepłe jest powietrze w całym pomieszczeniu, ponieważ nagrzane są ściany, podłoga i sufit.

Najłatwiej jest to wyjaśnić na przykładzie z natury. Największym naturalnym promiennikiem podczerwieni jest Słońce. Podczerwień nagrzewa przedmioty napotkane na swojej drodze (np. asfaltową drogę), które oddając ciepło ogrzewają powietrze. W upalne dni temperatura asfaltu może sięgać nawet kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Im bardziej nagrzany jest asfalt, tym cieplej jest w jego pobliżu.

Co się stanie, gdy nie będzie prądu? Czy ogrzewanie na podczerwień będzie działać?

Nie, podczas braku dostaw prądu z sieci nie będzie działać również ogrzewanie na podczerwień. Oczywiście budynek od razu się nie wychłodzi, bo nagrzane przedmioty jeszcze przez chwilę będą oddawać ciepło.

Proszę zwrócić uwagę, że podczas awarii prądu w sieci elektrycznej nie działa żadne źródło ogrzewania – ponieważ nie ma energii do zasilania sterowników i pomp.

Jak długo nagrzewa się pomieszczenie, w którym są zamontowane folie grzewcze?

Same folie grzewcze nagrzewają się do temperatury 60 stopni Celsjusza w ciągu zaledwie 2 minut. Od razu zaczynają oddawać ciepło, a temperatura w pomieszczeniu zaczyna wzrastać po około 10 minutach.

Ogrzewanie elektryczne jest drogie!

Absolutnie nie! 20 czy 30 lat temu ogrzewanie elektryczne rzeczywiście było bardzo drogie, ale wynikało to z zastosowanych urządzeń i instalacji.

Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne folie grzewcze Red Snake, które mają dużą wydajność, małe zużycie energii i 25 lat gwarancji. Tanie ogrzewanie elektryczne jest w zasięgu portfela większości Polaków, którzy jeśli połączą je z fotowoltaiką, uzyskają nawet darmowe ogrzewanie słoneczne.

Jakie są korzyści stosowania folii grzewczych i fotowoltaiki?

Główne zalety to wieloletnie oszczędności. Montując na dachu domu panele fotowoltaiczne zaś w domu folie grzewcze, zapewniasz sobie dostawy prądu z własnej minielektrowni. Zazwyczaj wiosną i latem instalacja PV produkuje znacznie więcej energii, niż wynosi zapotrzebowanie domowników. Wówczas nadwyżki prądu trafiają do sieci energetycznej. Odbierasz je zimą i zużywasz do zasilania folii grzewczych.

A z energetyką rozliczasz się za prąd oddany i pobrany jedynie raz lub dwa razy w roku. Rachunek jest symboliczny.

Druga zaleta folii grzewczych i fotowoltaiki to samowystarczalność. Nie interesują Cię ceny węgla, drewna, gazu, pelletu czy prądu.

Ile trwa montaż folii grzewczych Red Snake?

Zazwyczaj w domu o powierzchni użytkowej do 100 m kwadratowych, montaż folii grzewczych zajmuje naszej ekipie jeden dzień roboczy. I nie ma tu znaczenia, czy folie są montowane na suficie czy na podłodze.

Darmowe Ogrzewanie Słoneczne – o co w tym chodzi?

W firmie Dom bez Kosztów oferujemy prawdziwe darmowe ogrzewanie słoneczne. Nie jest to slogan reklamowy, tylko realna propozycja.

Zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznej, która w skali roku może wyprodukować wystarczającą ilość prądu do zasilania oświetlenia, sprzętów AGD i RTV oraz ogrzewania podczerwienią, zbudowanego z folii grzewczych Red Snake.

Kto zdecyduje się na taką propozycję, będzie musiał rozliczyć się z energetyką tylko raz w roku. Zapłaci wówczas niewielki rachunek, zawierający roczną opłatę stałą na poziome zazwyczaj od 80 do 200 zł.

Czemu jest aż 25 lat gwarancji na folie grzewcze Red Snake?

Ponieważ jesteśmy pewni oferowanego przez nas produktu. Folie grzewcze Red Snake były poddane wielu badaniom i testom, które potwierdziły ich wytrzymałość, odporność i wydajność. Poza tym folie grzewcze są zbudowane z tkaniny z włókien węglowych z domieszką karbonu, który się nie utlenia, a tym samym nie niszczeje.

Czy folie grzewcze powinny być montowane na suficie czy na podłodze?

Miejsce montażu ogrzewania na podczerwień uzależnione jest od potrzeb Klientów. Niemałe znaczenia ma tu cena. Koszt montażu folii Red Snake na suficie jest niższy od położenia ich na podłodze. Wynika to ze znacznie mniejszego zużycia materiału.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by