Smart Domy - Systemy Fibaro - FAQ - Dom bez Kosztów
728 851 023

FAQ – najczęstsze pytania o inteligentne domy z systemem FIBARO

Co jest niezbędne w FIBARO?

Firma FIBARO posiada bogaty asortyment urządzeń sterujących, przeznaczonych do zastosowania w domach inteligentnych. Wybór właściwych produktów uzależniony jest od potrzeb Klienta oraz przeznaczenia urządzenia. To Klient powinien zdecydować, czy chce stworzyć całkowicie inteligentny dom, czy potrzebuje urządzeń do sterowania wybranymi systemami – np. oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją.

Sterowanie ogrzewaniem – jak działa?

Sterowanie ogrzewaniem w domu odbywa się przy pomocy odpowiedniego zestawu urządzeń, w skład którego wchodzi np. centrala zarządzająca (sterowana przy pomocy aplikacji, asystenta głosowego lub Messengera), głowice termostatyczne montowane na kaloryferach (obliczają ona czas do ogrzania pomieszczenia w oparciu o kubaturę pomieszczenia) oraz współpracujący z nimi bezprzewodowy czujnik temperatury.

Jak działa sterowanie światłem przez system FIBARO?

W domu z zamontowanymi urządzeniami FIBARO budynek sam podnosi zewnętrzne rolety, aby wpuścić do domu promienie słońca akurat wtedy, gdy budzą się domownicy. Gdy panuje jeszcze poranna szaruga, nie musisz szukać włącznika, aby zapalić lampkę. Dom sam ją włączy. Gdy wstaniesz z łóżka, budynek będzie podążał za Tobą. Uruchomi oświetlenie w pomieszczeniach, do których wchodzisz i wyłączy w tych, z których właśnie wyszedłeś.

System sterowania oświetleniem będzie pilnował, aby zawsze wyłączać oświetlenie w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. Zadba m.in. o łagodne oświetlenie w nocy w sypialniach oraz o zewnętrzne oświetlenie domu.

Dom inteligentny, czyli jaki?

Za inteligentny dom uważany jest budynek wyposażony w liczne automatyczne urządzenia i systemy. Domownicy mogą wydawać swojemu domowi polecania oraz odbierać od niego komunikaty, czyli w pewien sposób porozumiewać się z budynkiem.

Inteligentny dom steruje ogrzewaniem oraz oświetleniem, zgodnie z ustawionymi parametrami. Może włączać i wyłączać poszczególne urządzenia RTV, otworzyć lub zamknąć bramę wjazdową, czy drzwi wejściowe.

Domownicy mogą zdalnie ingerować w działanie inteligentnego domu, posługując się wyłącznie smartfonem. Przy jego pomocy np. otworzą drzwi, ale też zobaczą aktualny zapis z kamer monitoringu.

Będąc w środku inteligentnego domu, możesz nim sterować przy pomocy gestów. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu urządzeń marki FIBARO.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by