Fotowoltaika dla Domu - Instalacje Fotowoltaiczne - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Fotowoltaika dla domu

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego jest coraz bardziej standardowym rozwiązaniem. Inwestycja zwraca się w ciągu maksymalnie kilku lat, ale panele mogą produkować prąd znacznie dłużej – nawet przez pół wieku!

Nasza oferta fotowoltaiki dla domu obejmuje:

  • Panele fotowoltaiczne

Oferujemy wysokiej jakości ogniwa PV o mocy aż 380 W oraz wydajne inwertery i mikroinwertery.

  • Formalności

Opracowujemy projekt instalacji, pomagamy w uzyskaniu dotacji lub preferencyjnego kredytu.

  • Montaż

Zajmujemy się kompleksowym montażem fotowoltaiki na dachu i na gruncie wraz z podłączeniem do sieci i instalacją inwertera.

Poznaj cenę instalacji dla Twojego domu – zapraszamy do kontaktu!

Fotowoltaika w domu zapewnia oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego składa się głównie z paneli słonecznych (PV), które produkują prąd z promieni słonecznych. Ogniwa działają przez cały rok. Każdego dnia, od świtu do zmierzchu, dostarczając do domu kolejne kWh prądu.

Fotowoltaika na dachu domu działa również w pochmurne dni, ponieważ promienie słoneczne są na tyle silne, że docierają do paneli. Instalacja działa też zimą, chociaż wówczas produkuje mniej prądu niż latem. Głównie dlatego, że Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi. A dni są krótsze i mniej słoneczne niż latem czy wiosną, gdy fotowoltaika produkuje wystarczająco prądu, aby pokryć zapotrzebowanie domowników. Mało tego! Podczas wakacji i upalnej wiosny fotowoltaika dla domu może wytwarzać nadwyżki prądu nawet każdego dnia.

Prąd z fotowoltaiki w domu znacznie wygodniej jest magazynować w publicznej sieci energetycznej. Może być tam przechowywany nawet przez 12 miesięcy.

Zasady rozliczania instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego

Montaż fotowoltaiki dla domu oznacza, że domownicy muszą zgłosić ten fakt do zakładu energetycznego. Operator w ciągu 30 dni wymieni ich stary licznik na nowy – dwukierunkowy. Urządzenie to mierzy ilość nadwyżek prądu z instalacji PV, które automatycznie trafiają do sieci. Dokładnie policzy też każdy kWh energii, którą domownicy odbiorą z sieci lub z niej kupią.

Magazynowanie nadwyżek w publicznej sieci jest bezgotówkowe. W ramach rozliczenia zakład zatrzyma z przesłanego mu prądu 20% (w przypadku PV o mocy do 10 kW) lub 30% (gdy instalacja ma większą moc).

Osoby korzystające z fotowoltaiki dla domu powinny rozliczać się z zakładem energetycznym tylko raz w roku. Nasi klienci płacą wówczas rachunek składający się głównie z tzw. opłat stałych. Co oznacza, że ich instalacja PV produkuje wystarczająco energii i nie muszą oni ponosić wysokich kosztów zakupu prądu z sieci. Taka roczna faktura opiewa zazwyczaj na kwotę w granicach od kilkudziesięciu do około 200 zł.

Fotowoltaika dla domu z darmowym ogrzewaniem

Mamy grono zadowolonych Klientów, którzy zdecydowali się na montaż fotowoltaiki w domu. Ale mamy jeszcze większe grono zadowolonych klientów, którzy instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego połączyli z nowoczesnym ogrzewaniem na podczerwień.

Jest to ogrzewanie zbudowane z cienkich, wielowarstwowych folii grzewczych (o grubości 0,45 mm) marki Red Snake. Folie zasilane są energią elektryczną i mogą być montowane pod powierzchnią podłogi lub sufitu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania podłogowego folie Red Snake zaczynają ogrzewać pomieszczenie już kilka – kilkanaście minut po uruchomieniu. Jest to możliwe, ponieważ działają na zasadzie podczerwieni. Same folie nagrzewają się maksymalnie do 60 stopni Celsjusza w sufitach i do 29 – 30 stopni C w podłogach. Od razu przekazują ciepło do podłogi, sufitu, ścian, a te zaś ogrzewają powietrze w poszczególnych pomieszczeniach.

Ogrzewanie na podczerwień jest jedną z najzdrowszych form zapewnienia ciepła w budynku. Do jego użytkowanie nie jest potrzebny piec, który mógłby emitować do środowiska niebezpieczne związki. Możesz też zapomnieć o kaloryferach, w których zawsze gromadzi się dużo kurzu.

Ogrzewanie na podczerwień używane jest w gabinetach fizykoterapeutycznych, salonach kosmetycznych oraz SPA.

Może pomyślałeś, że montaż ogrzewania na podczerwień w suficie nie ma sensu? Bo przecież ciepłe powietrze zawsze ulatuje do góry. Jesteś w błędzie! W budynkach ogrzewanych przy pomocy produktów marki Red Snake powietrze ma w każdym miejscu taką samą temperaturę. Jest to możliwe, ponieważ folie są montowane równomiernie.

Korzyści z połączenia ogrzewania na podczerwień i fotowoltaiki dla domu:

  • DARMOWE OGRZEWANIE SŁONECZNE – latem instalacja fotowoltaiczna produkuje nadwyżki prądu, które magazynujesz w publicznej sieci energetycznej. Korzystasz z nich zimą m.in. do zasilania folii grzewczych.
  • Bezpłatny prąd i tanie ogrzewanie – sądzisz, że montaż ogrzewania gazowego lub na pelet jest tanie? To policz wszystkie koszty i sprawdź, czy nie wydasz mniej na ogrzewanie na podczerwień wraz instalacją fotowoltaiczną dla domu. Nasi Klienci już się o tym przekonali! Stworzyli Domy bez Kosztów.
  • Wygoda – łącząc instalację PV z foliami grzewczymi możesz zapomnieć o piecu, kaloryferach, serwisach, wysokich rachunkach za prąd czy gaz oraz zakupie opału przed zimą. Ustawiasz temperaturę w domu (lub jeśli wolisz w każdym pomieszczeniu osobno) i system sam reguluje pracę ogrzewania.
  • Ekologia – jest dla Ciebie ważna? Segregujesz śmieci, nie korzystasz z jednorazówek, częściej niż samochodem jeździsz rowerem lub autobusem. Teraz możesz mieć jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. Ogrzewanie na podczerwień połączone z fotowoltaiką zamieni Twój dom w bezemisyjny.
  • Zdrowie – fotowoltaika dla domu produkuje czysty prąd z odnawialnych źródeł energii. Nie emituje przy tym do środowiska niebezpiecznych substancji. Nie wpływa więc na powstawanie smogu i pogorszenie stanu zdrowia Twojej rodziny. Zaś folie grzewcze działają na zasadzie podczerwieni, która jest ceniona w medycynie.
  • Niezawodność – jesteśmy pewni jakości naszej instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego i folii grzewczych Red Snake. Na oba produkty możesz otrzymać 25 lat gwarancji producenta. W tym czasie nie będziesz musiał wykonywać żadnych obowiązkowych i płatnych serwisów, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych instalacji grzewczych.

Zobacz nasze realizacje fotowoltaiki dla domu.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by