Fotowoltaika dla firm – czy panele fotowoltaiczne to technologia zarezerwowana wyłącznie dla gospodarstw domowych?
728 851 023

Odbierz darmowy
E-book

Dowiedz się więcej
15 września 2021

Fotowoltaika dla firm – czy panele fotowoltaiczne to technologia zarezerwowana wyłącznie dla gospodarstw domowych?

Fotowoltaika dla firm – czy panele fotowoltaiczne to technologia zarezerwowana wyłącznie dla gospodarstw domowych?

Fotowoltaika kojarzona jest głównie z domkami jednorodzinnymi i ich charakterystycznymi dachami, wyposażonymi w panele fotowoltaiczne. Czy to oznacza, że czysta energia elektryczna przeznaczona jest stricte dla gospodarstw domowych? Nic bardziej mylnego! Nasze skojarzenia biorą się głównie z tego, że rzadko mamy okazję widzieć dachy innych budynków niż domki jednorodzinne. Tak naprawdę wiele budynków firmowych, a nawet bloków mieszkalnych, wykorzystuje zalety instalacji fotowoltaicznej. Czy fotowoltaika dla firm się opłaca?

Fotowoltaika dla firm jako inwestycja w własny biznes

Przedsiębiorcy bardzo często skupiają się na bilansie zysków i strat potencjalnych inwestycji. Podjęcie decyzji o fotowoltaice potrafi podnieść prestiż firmy, przygotować swój biznes do nowych standardów, a czasami jest zwyczajnie opłacalne. Szczególnie, że można otrzymać dotacje na fotowoltaikę 2021 dla firm. Pandemia koronawirus oraz sytuacja geopolityczna na świecie przyczyniły się do wzrostu cen energii elektrycznej. Swoje trzy grosze dołożyła także nowa opłata mocowa, która powiększa nasze firmowe rachunki za prąd od stycznia 2021 roku. Te wszystkie czynniki poprawiają opłacalność inwestycji w nowe technologie, takie jak fotowoltaika dla firm, czy energooszczędny sprzęt. Co więcej, firmy bardzo często posiadają budynki, tudzież inne nieruchomości o dużej powierzchni. Gdzie budynek, tam dach i okazja do montażu panelu. Gdzie z kolei duża przestrzeń, tam okazja do stworzenia farmy fotowoltaicznej. Chociaż nazwa ta może kojarzyć się głównie z rolnictwem to nic bardziej mylnego! Chodzi jedynie o pewien potencjał powierzchniowy i przestrzenny. Hale magazynowe, budynki administracyjne, parkingi podziemne, budynki gospodarcze… to zaledwie kilka opcji występujących powszechnie w firmach, które możesz wykorzystać w lepszy, bardziej ekologiczny sposób.

Fotowoltaika dla firm – od czego zacząć?

Pierwszy krok jest bardzo prosty i oczywisty. Sprawdź rachunki Twojej firmy za energię elektryczne z ostatniego roku, bądź kilku miesięcy. Najlepszy obraz sytuacji da Ci analiza roczna, która uwzględnia wszystkie pory roku i daje dobry punkt odniesienia. Które składniki Twojej firmy mają największe zapotrzebowanie na energię elektryczną? Hala magazynowa? Nowoczesne biuro? To wszystko może działać na korzyść Twojej firmy. Im większą przestrzenią dysponujesz, tym więcej możesz zaoszczędzić. A zapobiegnięcie stracie to przecież zysk! Dla właścicieli gospodarstw rolnych i pól najlepsze rozwiązanie stanowi fotowoltaika dla rolnika, jednak na uwagę zasługują także inne dziedziny życia. Jeżeli dokonałeś już odpowiednich szacunków to jesteś już o krok od podjęcia decyzji. Oszczędność pojawia się już w pierwszych miesiącach i kumuluje się z biegiem kolejnych miesięcy i lat. Jeżeli nie potrafisz samemu wyliczyć zapotrzebowania twojej firmy na energię elektryczną, tudzież chcesz ominąć błędów – możesz zawsze skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy przeprowadzą audyt w Twojej firmie i zaproponują najbardziej optymalne rozwiązania.

Audyt fotowoltaiczny także dla Twojego przedsiębiorstwa

Jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych jest najlepszy? Lepsza fotowoltaika na dachu, czy może utworzenie własnej instalacji naziemnej? Pod jakim kątem i w którym kierunku ustawić panele? Co zużywa najwięcej energii w mojej firmie? To tylko garstka pytań, które mogą zostać zaspokojone merytoryczną odpowiedzią w przypadku zamówienia audyty fotowoltaicznego. Fachowcy badają zapotrzebowanie mocowe wszelkich urządzeń elektrycznych, wykorzystywanych w firmie. Uwzględniany jest dodatkowy margines bezpieczeństwa, przekazywany później w formie nadwyżki do sieci. Każda firma jest inna, dysponuje inną przestrzenią i wykorzystuje inne urządzenia. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście i jednostkowe ocena zapotrzebowania danej firmy.

Czy fotowoltaika dla przedsiębiorców przynosi zyski?

Obniża rachunki za energię elektryczną, stanowi świetną inwestycję długoterminową i poprawia wizerunek Twojego biznesu. Fotowoltaika dla firm staje się coraz bardziej popularna we wszystkich branżach życia gospodarczego. Ma ona zastosowanie zarówno na wielkich halach magazynowych, w zakładach produkcyjnych, czy chociażby jednostkach administracyjnych dysponujących pustymi dachami. Jeżeli Twoja firma jest zarejestrowana w Polsce, bądź innym kraju Unii Europejskiej to powinny Cię zainteresować także dotacje do odnawialnych źródeł energii. Część z nich ma charakter bezzwrotny i ułatwia wykonywanie kosztownych inwestycji. Nie zwlekaj z decyzją. Fotowoltaika to przyszłość. Im wcześniej postawisz na ekologiczne źródło energii, tym szybciej zredukujesz koszty stałe Twojego przedsiębiorstwa.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by