Fotowoltaika - Panele Fotowoltaiczne - Dom bez Kosztów
728 851 023

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne produkują darmowy prąd z promieni słonecznych. Działają przez cały rok – nawet zimą i w pochmurne dni. Latem ogniwa słoneczne wytwarzają więcej prądu, niż właściciele instalacji mogą zużyć. Powstałe nadwyżki automatycznie trafiają do publicznej sieci energetycznej, gdzie są magazynowane. Możesz z nich skorzystać np. zimą do zasilania ogrzewania na podczerwień.

Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd przez cały rok

Zostań właścicielem własnej elektrowni słonecznej, czyli prosumentem. Będziesz produkować prąd na własne potrzeby. Zasilisz w energię elektryczną dom, firmę lub gospodarstwo rolne. Jedyne czego potrzebujesz, aby zacząć działać, to panele fotowoltaiczne. Przy ich pomocy można produkować prąd  w sposób najbardziej dostępny i wygodny dla każdego Kowalskiego.

Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd. Pracują od świtu do zmierzchu, czyli wówczas gdy świeci słońce. Promienie słoneczne przebijają się nawet przez gęste chmury i docierają do paneli, które od razu zamieniają je w kolejne porcje prądu.

Moduły działają też zimą. Są jednak wówczas mniej wydajne niż latem. Dzieje się tak z kilku powodów: dni są krótsze niż wiosną i latem oraz są mniej słoneczne. Zaś Słońce jest bardziej oddalone od Ziemi, niż ma to miejsce w miesiącach letnich.

Instalując panele słoneczne nie musisz obawiać się, że będziesz mógł z nich korzystać tylko od wiosny do jesieni. Latem ogniwa fotowoltaiczne wyprodukują znacznie więcej prądu, aniżeli będziesz mógł zużyć. Nadwyżki od razu trafią do publicznej sieci energetycznej, a Ty skorzystasz z nich wówczas, gdy będziesz potrzebować – np. zimą.

Magazynowanie energii elektrycznej jest bezpłatne. Za tę przysługę zakład zatrzyma dla siebie 20% z przechowanego prądu – w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kW. Jeżeli posiadasz panele słoneczne o większej mocy, wówczas magazynowanie będzie Cię kosztować utratę 30% nadwyżki.

Nie martw się jednak, że z powodu zasad magazynowania stracisz zbyt dużo z wyprodukowanej energii. Nowoczesne panele fotowoltaiczne działają tak sprawnie, że wytworzą wystarczająco prądu, aby pokryć Twoje całoroczne potrzeby.

Produkcja energii przez panele słoneczne

Ogniwa fotowoltaiczne produkują energię z promieni słonecznych. Wytworzony prąd przesyłają do inwertera (inaczej nazywanego falownikiem).

To niewielkie urządzenie zamienia energię stałą na zmienną. Jest to konieczne, ponieważ urządzenia elektryczne mogą korzystać wyłącznie z prądu zmiennego.

Wytwarzanie energii przez panele fotowoltaiczne jest:

  • bezpieczne,
  • tanie,
  • ekologiczne,
  • bezemisyjne,
  • nie wymaga serwisowania.

Dowiedz się więcej! – zapraszamy do kontaktu.

Ogniwa fotowoltaiczne – jaką moc wybrać?

Aby ustalić ile prądu potrzebujesz, sprawdzimy ile obecnie zużywasz rocznie energii. Jeżeli dopiero budujesz dom, na dachu którego chcesz zamontować panele fotowoltaiczne, zapytamy Cię jakie urządzenia mają być zasilane energią z ogniw fotowoltaicznych – sprzęt AGD i RTV, bojler, oświetlenie czy ogrzewanie.

Polecamy łączenie paneli słonecznych z ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień. To nowoczesny i zdrowy system grzewczy, do którego zasilania nie jest potrzebny piec. Nie będziesz musiał też korzystać z grzejników. Do ogrzewania budynków służą wyłącznie cienkie folie grzewcze marki Red Snake, zamontowane pod powierzchnią podłogi lub sufitu.

Żeby oszacować moc instalacji fotowoltaicznej, konieczną do produkcji prądu na potrzeby ogrzewania i pozostałych sprzętów, przydatne jest opracowanie charakterystyki cieplnej budynku.

W budynkach wyposażonych w panele fotowoltaiczne, ogrzewanie zbudowane z folii grzewczych zasilane jest głównie energią ze słońca. Domownicy zużywają taki prąd na bieżąco oraz w razie potrzeby korzystają z nadwyżek, powstałych wiosną i latem, które magazynowali w publicznej sieci energetycznej.

Właściciele paneli fotowoltaicznych rozliczają się z zakładem energetycznym jeden lub dwa razy w roku. Służy im do tego licznik dwukierunkowy, który musi być zamontowany po zakończeniu instalacji paneli słonecznych. Jest to jedyny licznik, który mierzy nadwyżki prądu oddane do sieci oraz energię z niej pobraną.

Nasi klienci, którzy korzystają z ogniw fotowoltaicznych, zazwyczaj dostają rachunek z zakładu energetycznego jedynie raz w roku. Faktura składa się głównie z tzw. opłat stałych i opiewa na kwotę od kilkudziesięciu do około 200 złotych.

Nie jest jest to duża suma, biorąc pod uwagę, że właściciel instalacji PV używają prądu do zasilania wszystkich urządzeń w budynku – także bojlera na wodę i ogrzewania.

Dla kogo panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne zapewnią darmowy prąd dla całej rodziny i to przez cały rok. Obniż koszt instalacji, korzystając z dotacji i ulgi podatkowej.

Właściciele firm mogą korzystać z paneli słonecznych na tych samych zasadach, co osoby prywatne. Nadwyżki energii będą magazynować w sieci.

Skutecznie obniż koszty prowadzenia gospodarstwa, instalując panele fotowoltaiczne. Skorzystaj z dotacji i preferencyjnego kredytu.

FAQ – fotowoltaika

Zajrzyj do naszej bazy wiedzy na temat paneli fotowoltaicznych. Znajdziesz tam liczne pytania i szczegółowe odpowiedzi na temat zasad montażu i korzystania z ogniw fotowoltaicznych. Tutaj jest link do FAQ.

Aktualności

Montaż paneli fotowoltaicznych dostępny także w innych miastach:

Fotowoltaika w województwie Pomorskim:

Fotowoltaika w województwie Kujawsko-Pomorskim

Fotowoltaika w województwie Zachodniopomorskim:

Fotowoltaika w województwie Wielkopolskim

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by