Mój Prąd 3.0 – skorzystaj z dotacji już dziś! - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Odbierz darmowy
E-book

Dowiedz się więcej
24 marca 2021

Mój Prąd 3.0 – skorzystaj z dotacji już dziś!

Dotacja Mój Prąd 3.0

Masz instalację założoną po tym, gdy program Mój Prąd 2.0 się zakończył? Czekasz z inwestycją fotowoltaiczną na start programu Mój Prąd 3.0? W obu sytuacjach już teraz możesz skorzystać z dotacji na fotowoltaikę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dla kogo jest program, na jakiego typu instalacje można go wziąć oraz jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pieniądze? Sprawdź!

Dla kogo Mój Prąd 3.0?

Polacy przodują w realizacji inwestycji fotowoltaicznych! Widzimy, jakie oszczędności przynosi PV oraz cieszy nas jej pozytywny wpływ na środowisko. W poprzednim roku w naszym kraju powstało tyle samo prywatnych instalacji solarnych, co wszystkich inwestycji elektrowni w ten typ OZE!

Z pewnością do tak imponujących wyników przyczynił się program Mój Prąd 2.0. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska postanowił więc odpalić kolejną jego edycję. Mój Prąd 3.0 to fantastyczna propozycja dla osób, które nie tylko planują fotowoltaikę w przyszłości, ale zakupiły ją nie wcześniej niż 01.02.2020! Obejmuje on więc tysiące szczęśliwych posiadaczy własnych solarnych elektrowni w Polsce, którzy nie załapali się na program Mój Prąd 2.0 oraz chętnych na inwestycję od zaraz. Jak otrzymać dofinansowanie i jakie warunki trzeba spełnić?

Warunki dotacji Mój Prąd 3.0.

Pieniądze unijne, które przeznaczone mają być do realizacji programu Mój Prąd 3.0 będą dużą ulgą dla portfeli – zarówno dla osób, które planują zakup fotowoltaiki teraz, jak i tych, które nie otrzymały środków wcześniej. Warunki, które trzeba spełnić, to:

  • wydatki mieszczące się w kosztach kwalifikowanych muszą być poniesione między 01.02.2020 r. a 31.12.2023;
  • moc instalacji znajdująca się w przedziale 2-10 kW;
  • posiadanie instalacji PV lub poniesienie wydatków na dodatkowe elementy służące konsumpcji prądu wytworzonego ze słońca;
  • zakończenie projektu przed złożeniem wniosku i podłączenie instalacji do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego;
  • w przypadku wcześniejszego korzystania z ulgi termomodernizacyjnej, trzeba doliczyć podstawę opodatkowania za 2021 rok w zeznaniu podatkowym składanym na rok 2022.

Przewidywana wysokość dofinansowania nie jest jeszcze znana. Już teraz mówi się jednak, że obejmie ona inne, niż tylko popularne domowe elektrownie na dachu lub na gruncie, małe instalacje. O czym myślą autorzy?

Nowości w programie

Wiele wskazuje na to, że autorzy programu Mój Prąd 3.0 chcą uwzględnić w nim przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych. Takie instalacje coraz częściej stawiane są przez naszą firmę. Dzięki nim można nie za darmo jeździć takim pojazdem, nawet jeśli w pobliżu nie znajduje się żadna stacja komercyjna, co jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców małych aglomeracji. Parkując pod swoim domem możesz go zacząć ładować i wsiadasz, gdy bateria się napełni. To też ogromna ulga dla środowiska – projekt, którego realizację znacząco ułatwia nowy program!

Kiedy składać wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki?

Rozpoczęcie naboru planowane jest już na 01.07.2021 roku. Warunki zakładają, że przyjmowanie wniosków potrwa przynajmniej do 20.12.2021, chyba że środki skończą się szybciej.

Zacznij oszczędzać już dziś! Zainwestuj w fotowoltaikę teraz, by poczuć ulgę w rachunkach za prąd, a my pomożemy Ci otrzymać dofinansowanie z programu Mój Prąd 3.0, gdy przyjdzie na to pora. Pamiętaj, że środki są ograniczone – kto pierwszy, ten lepszy!

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by