Niższy VAT na instalacje fotowoltaiczne – 8% zamiast 23% AKTUALIZACJA - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Odbierz darmowy
E-book

Dowiedz się więcej
13 września 2019

Niższy VAT na instalacje fotowoltaiczne – 8% zamiast 23% AKTUALIZACJA

Właśnie zaczęły obowiązywać nowe przepisy, dotyczące instalacji fotowoltaicznych. Stawka VAT na panele słonecznie została ujednolicona i wynosi 8% dla budynków mieszkalnych.

Dotychczas klienci mogli otrzymać fakturę z 8-procentowym VAT-em tylko na panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku mieszkalnego. Gdy na domu nie było wystarczająco miejsca lub z powodu zacienienia panele musiały być umieszczone na budynku gospodarczym albo na ziemi, płacili 23-procentowy podatek VAT.

8% VAT na instalację fotowoltaiczną

Teraz w końcu się to zmieniło. Dokładnie 23 listopada 2019 roku zaczęło obowiązywać nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska.

VAT w wysokości 8% będzie doliczany do faktury za montaż każdej domowej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Pod warunkiem, że będzie ona dostarczać prąd do budynków mieszkalnych o powierzchni do 300 m². Nie będzie już jednak miało znaczenia, czy instalacja PV będzie zamontowana na dachu domu, czy budynku gospodarczego albo na gruncie.

Jeżeli zastanawiasz się nad montażem paneli słonecznych, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Pomagamy załatwić wszystkie formalności związane z uzyskaniem dotacji i przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by