Ogrzewanie Płaszczyznowe - Ścienne - Podłogowe - Sufitowe - Dom bez Kosztów
728 851 023

Ogrzewanie płaszczyznowe

Wygodne w użytkowania ogrzewanie płaszczyznowe nie wymaga używania pieca i kaloryferów. Jest bezpieczne dla alergików i antygrzybiczne. Sprawdź, jak działa ogrzewanie płaszczyznowe i dlaczego cienkie, czerwone folie Red Snake szybciej i taniej ogrzeją Twój dom niż piec gazowy lub na pellet.

Jak wygląda ogrzewanie płaszczyznowe?

Wśród oferowanych przez nas produktów i systemów, klienci znajdą m.in. różne rodzaje ogrzewania płaszczyznowego. Pojęcie to odnosi się do systemów grzewczych bazujących na promieniowaniu cieplnym, czyli równomiernym rozprzestrzenianiu się ciepłego powietrza w danym pomieszczeniu. Częściowo jego odwrotnością jest znana dobrze wszystkim konwekcja – unoszenie się cieplejszych mas powietrza ku górze i tym samym wypieranie chłodniejszych na dół.

Ogrzewanie płaszczyznowe ma postać ogrzewania podłogowego, ściennego czy sufitowego. Powoduje bardzo niewielkie straty ciepła w porównaniu do tradycyjnych kaloryferów. Jest to tzw. system niskotemperaturowy, co wpływa także na jego ekonomiczność.

Czynnikiem przemawiającym za wyborem tego rodzaju ogrzewania będzie dla wielu znacznie mniejsza ruchliwość powietrza, a tym samym ograniczone rozprzestrzenianie się alergennego kurzu.

Kolejną niewątpliwą zaletą jest zaoszczędzone miejsce i estetyczny wygląd wnętrza. Mimo że dostępne modele grzejników potrafią mieć całkiem atrakcyjny design, niejedna osoba z pewnością ucieszy się z dodatkowej przestrzeni w okolicach okien na potrzeby aranżacji.

Ogrzewanie płaszczyznowe, oferowane przez naszą firmę Dom bez Kosztów, zbudowane jest z wielowarstwowych folii grzewczych marki Red Snake. Folie te mają zaledwie 0,45 mm grubości i są montowane w podłogach (pod wylewką betonową lub parkietem, panelami czy terakotą) albo pod zabudową gipsowo-kartonową na sufitach.

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?

Wyczerpywanie się naturalnych zasobów i coraz trudniejsze ich wydobywanie potęgują trend odchodzenia od konwencjonalnych źródeł energii. Niektórzy konsumenci już na dobre oswoili się z myślą, że gaz, węgiel, ropa czy drewno nie są do końca bezpiecznymi rozwiązaniami.

Budowa domu lub generalny remont to inwestycje długoterminowe, dlatego warto myśleć perspektywicznie. Ograniczona emisja dwutlenku węgla, brak strat finansowych spowodowanych przypadkowym przegrzaniem pomieszczeń czy choćby cicha praca to kolejne z argumentów przemawiających na korzyść ogrzewania płaszczyznowego.

Ogrzewanie płaszczyznowe to niższe rachunki za ciepło

Osobom szukającym połączenia rentowności, bezpieczeństwa i efektywności z całą pewnością można polecić ogrzewanie płaszczyznowe. Pozyskana energia kosztuje przynajmniej o 10 – 20% mniej niż ogrzewanie domu kaloryferami.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w domach z zamontowanym ogrzewaniem płaszczyznowym na podczerwień odczuwalna temperatura jest nawet o kilka stopni wyższa od tej rzeczywistej. Można więc ustawić niższą temperaturę i cieszyć się ciepłem oraz niższymi rachunkami za ogrzewanie.

A żeby zapomnieć o fakturach z zakładu energetycznego wystarczy połączyć ogrzewanie płaszczyznowe z fotowoltaiką na dachu domu. Instalacja PV wyprodukuje z promieni słonecznych wystarczająco prądu do ogrzania budynku przez cały rok!

Więcej informacji na temat ogrzewania płaszczyznowego, paneli fotowoltaicznych i Darmowego Ogrzewania Słonecznego udzielają nasi doświadczeni doradcy. Zapraszamy do kontaktu. Nasze usługi dostępne są w całej Polsce, szczególnie w północnej części kraju – w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Zobacz nasze Realizacje

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by