Ogrzewanie podczerwienią, a zdrowie – wszystko co musisz wiedzieć - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Odbierz darmowy
E-book

Dowiedz się więcej
11 grudnia 2021

Ogrzewanie podczerwienią, a zdrowie – wszystko co musisz wiedzieć

Ogrzewanie podczerwienią, a zdrowie

Dla niektórych tematyka ogrzewania podczerwienią i jego wpływ na zdrowie może wydawać się rodem z filmów science fiction. Niesłusznie. Promienniki podczerwieni od lat są powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach domowych, rolnych oraz przemyśle do suszenia zbóż, ogrzewania piskląt, czy zwykłego grzania pomieszczeń. Gdzie nowe technologie, tam budzi się strach co do negatywnych skutków ich stosowania. Ogrzewanie podczerwienią a zdrowie – czy nic nam nie grozi?

Ogrzewanie podczerwienią, na czym polega?

By zrozumieć działanie ogrzewania podczerwienią musimy się wrócić do podstaw fizyki, a konkretnie fal elektromagnetycznych. Fale stanowią zaburzenie pola elektromagnetycznego, które otacza nas z każdej strony. Są nimi fale radiowe, światło dzienne, promienie rentgenowskie i właśnie podczerwień. Całość sprowadza się zatem do wykorzystania elementarnej wiedzy fizycznej w celu wyprodukowania ciepła. Rozwiązanie to jest ekologiczne i nie bazuje na żadnych ograniczonych surowcach naturalnych. Zazwyczaj wykorzystywana jest przez folie grzewcze, czy panele grzewcze. Dużą różnicą pomiędzy ogrzewaniem podczerwienią, a innymi tradycyjnymi metodami jest to, że podczerwień podnosi temperaturę osób oraz przedmiotów, bez podgrzewania powietrza. Co więcej, ciepło roznosi się równomiernie po całym pomieszczeniu. Nie trzeba zatem wyczekiwać aż powędruje od grzejnika do pozostałej części pokoju. Takie rozwiązanie jest również wskazane dla alergików oraz astmatyków dla których jakość powietrza ma istotne znaczenie. Skupmy się jednak na tytułowym zagadnieniu – ogrzewanie na podczerwień a zdrowie, co jest faktem a co mitem? I co z podczerwienią wspólnego ma fotowoltaika?

Czy ogrzewanie podczerwienią jest zdrowe?

Rozwój cywilizacyjny przyniósł ze sobą również znaczne pogorszenie jakości powietrza na całym świecie. Przekłada się to na powszechny wzrost różnego rodzaju infekcji górnych dróg oddechowych. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na naszą kondycje i odporność. Ogrzewanie podczerwienią a zdrowie to dwa zagadnienia, które idą ze sobą w parze. Fale elektromagnetyczne mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Poprawa jakości powietrza, ograniczenie wilgotności. Promienniki podczerwieni nie powodują także ruchu kurzu po pomieszczeniu, co najbardziej mogą docenić alergicy. Gdzie nie ma kurzu, tam próżno szukać również roztoczy, czy pleśni. Każdy zgodziłby się z tezą, że brak kurzu i pyłków w powietrzu ma realny wpływ na komfort codziennej egzystencji, czy nawet takie kwestie jak chrapanie, bezdech senny, rozwój alergii. Osoby dla których zagadnienie ogrzewanie podczerwienią a zdrowie jest niezwykle ważne, powinny również wiedzieć o utrzymywaniu stałego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, gdzie korzysta się z technologii podczerwieni.

Ogrzewanie podczerwienią – wpływ na zdrowie i samopoczucie

Badania pokazują, że jakość powietrza jakim oddychamy ma realny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Ograniczenie poziomu wilgotności zapobiega praktycznie powstawaniu pleśni, czy grzybów. Jest to zatem dobre rozwiązanie do łazienek, pomieszczeń gospodarczych, czy restauracji. Stabilny poziom wilgotności potrafi także działać kojąco na schorzenia o podłożu reumatycznym. Promieniowanie podczerwone, będące najważniejszym składnikiem rozważań pomiędzy ogrzewaniem podczerwienią a zdrowiem, potrafi rozluźnić mięśnie, poprawić krążenie krwi, czy przyspieszać procesy gojenia się ran i rehabilitacji. Tak mała zmiana potrafi zrobić ogromną różnicę dla Ciebie, twojej rodziny, czy współpracowników. Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika dla firm to ogrzewanie podczerwienią może być kolejną inwestycją w Twój biznes.

O czym musisz pamiętać, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Po pierwsze, nie można się bać ogrzewania podczerwienią. To całkowicie bezpieczne rozwiązanie, które przejawia wręcz pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wskazane dla alergików, reumatyków ale i każdego kto ceni jakość powietrza, którym oddycha. Promieniowanie generowane przez panele grzewcze są tożsame z promieniami słonecznymi w zakresie ciepła. Fale przebijają się przez naszą skórę i nagrzewają naszą skórę właściwą. O swoje zdrowie należy zadbać kompleksowo. Unikać złych nawyków, nabywać w ich miejsce zdrowe nawyki. Używki lepiej zastąpić aktywnością fizyczną, a zdrowe jedzenie naprawdę potrafi być smaczne! Wszystko to kwestia zmiany i samozaparcia. Swoją cegiełkę w lepszym jutrze może mieć fotowoltaika dla rolnika oraz każdy kogo interesuje tematyka: ogrzewanie podczerwienią a zdrowie. Dobre zmiany najlepiej zacząć od siebie, by z czasem rozpowszechniać je wśród innych osób. To od nas zależy w jakich warunkach przyjdzie żyć naszym potomkom i przyszłym generacjom.

Docieramy do końca naszego tekstu i ciężko nie pokusić się o refleksję na temat czasów współczesnych. Mamy XXI wiek, potrafiliśmy zapanować nad żywiołami, rozwinąć medycynę czy genetykę. Powszechnie stosujemy takie technologie jak fotowoltaika dla domu, panele grzewcze, połączenia bezprzewodowe. Na popularności zyskują również technologie grzewcze oparte na promieniowaniu podczerwonym. Po lekturze tego tekstu wiesz, że ogrzewanie podczerwienią a zdrowie idą ze sobą w parze.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by