Ogrzewanie Podczerwienią - Koszty - Montaż - Dom bez Kosztów
728 851 023

Ogrzewanie podczerwienią

Podczerwień do niedawna była wykorzystywana głównie przez fizjoterapeutów. Od lat zyskuje popularność jako zdrowy, wydajny i bezpieczny system ogrzewania mieszkań, domów i biur. Szybko i równomiernie ogrzewa powietrze w pomieszczeniach. Ogrzewanie podczerwienią zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni, jest przyjazne dla alergików.

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Ogrzewanie podczerwienią zyskuje coraz więcej zwolenników. Nieznany wcześniej na szeroką skalę sposób wytwarzania i zatrzymywania ciepła, zdaje się odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania wielu użytkowników.

W firmie Dom bez Kosztów oferujemy montaż ogrzewania na podczerwień wykonanego z folii grzewczych renomowanej polskiej marki Red Snake. Folie są bezobsługowe, nie wymagają regularnego serwisu i zostały objęte 25-letnią gwarancją producenta.

Do tego folie grzewcze mają zaledwie 0,45 mm grubości i mogą być montowane pod podłogą (wylewką betonową, terakotą, panelami, deskami parkietowymi) lub na suficie (pod płytami gipsowo-kartonowymi).

Co to jest ogrzewanie na podczerwień?

Decydując się na ogrzewanie elektryczne na podczerwień, możesz zapewnić sobie sporo wymiernych korzyści. Na czym w takim razie ta technologia dokładnie polega? Czy jest rozwiązaniem bezpiecznym? Odpowiedzi na te pytania najpewniej Cię zaskoczą.

Istotą działania czerwonych folii grzewczych nie jest samoczynne wytwarzanie ciepła, lecz przekazywanie go na znajdujące się w pobliżu przedmioty czy inne elementy danego pomieszczenia – stoły, krzesła, szafy, drewnianą podłogę, a nawet fotele. Zgromadzone ciepło jest oddawane do otoczenia i w ten sposób efektywnie rozprowadza się po całej przestrzeni.

Zalety ogrzewania podczerwienią

Największym atutem takiego rozwiązania to występowanie wyższej temperatury odczuwalnej względem rzeczywistej – nawet o kilka stopni. Co dla domowników przekłada się na znaczący komfort. Oprócz wygody ogrzewanie na podczerwień może przynieść także oszczędności, ponieważ wygenerowane ciepło jest bez wątpienia efektywniej wykorzystane. A jeżeli zdecydujesz się na montaż ogrzewania podczerwienią wraz z instalacją fotowoltaiczną, produkującą prąd z promieni słonecznych, będziesz mieć darmowe ogrzewanie.

Kolejne zalety ogrzewania podczerwienią:

  • długi czas eksploatacji – do kilkudziesięciu lat,
  • bezpieczne dla alergików,
  • brak intensywnej cyrkulacji powietrza,
  • szybki czas nagrzewania,
  • przeciwgrzybiczne,
  • brak kaloryferów i pieca,
  • bezemisyjne,
  • ekologiczne.

Jak korzystać z ogrzewania podczerwienią?

Użytkowanie ogrzewania na podczerwień nie wiąże się z żadnymi trudnymi czynnościami czy koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy. Wystarczy uruchomić instalację.

Po skonfigurowaniu ustawień według swoich potrzeb, system ogrzewania aktywuję się o podanej porze lub przy określonej temperaturze.

Inwestycja w ogrzewanie na podczerwień – czy to się opłaca?

Inwestycja w ogrzewanie podczerwienią bardzo szybko się zwraca – nie tylko pod kątem finansowym. Montując w domu folie grzewcze Red Snake dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich, nie przyczyniasz się do powstawania smogu oraz zmniejszasz emisję CO2.

jeżeli połączysz ogrzewanie na podczerwień z fotowoltaiką, możesz zapomnieć o rachunkach za prąd czy ogrzewanie lub zakupie opału na zimę. Twoje ogrzewanie stanie się darmowe!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Dom bez Kosztów, dostępną w całej Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem rejonów, takich jak np. województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie.

Masz pytania? – zajrzyj do FAQ

Chcesz poznać koszt montażu ogrzewania na podczerwień w Twoim domu? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by