Rekuperacja - Rekuperatory - Wentylacja Mechaniczna - Dom bez Kosztów
728 851 023

Rekuperacja

Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego z domu i używa go do ogrzania świeżego powietrza, dostarczanego do pomieszczeń. Wymiennik ciepła pozwala obniżyć koszty ogrzewania o 30 – 50%.

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Standardowo domy w Polsce wyposażone są w wentylację grawitacyjną, która ma odprowadzać z domu nieświeże powietrze wraz z wilgocią. Taki rodzaj instalacji ma jednak wiele wad.

Wentylacja grawitacyjna działa skutecznie tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz budynku. Wówczas kanałami wentylacyjnymi uleci z budynku zużyte powietrze, a dostanie się do niego świeże, ale znacznie chłodniejsze. I właśnie tego dotyczy główny problem!

Zastanów się. Dokładnie izolujesz dom, montujesz nowoczesne i wydajne ogrzewanie (na przykład folie grzewcze Red Snake), a potem korzystasz z wentylacji grawitacyjnej, która szczególnie jesienią i zimą oraz wczesną wiosną powoduje obniżenie temperatury w pomieszczeniach. Efekt? Ogrzewanie działa z większą mocą i dłużej, a Ty zapłacisz wyższe rachunki.

Możesz uniknąć takich problemów i rocznie zaoszczędzić na ogrzewaniu od 30 do 50%. Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Urządzenie to nazywane jest wymiennikiem ciepła, bo faktycznie właśnie do tego sprowadza się jego działanie. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza, które wywiewa z domu i wykorzystuje je do ogrzania powietrza pobieranego z zewnątrz.

Dzięki temu do budynku trafia świeże powietrze, które ma temperaturę taką samą lub zbliżoną do tej, która panuje w pomieszczeniach.

Jaki jest koszt rekuperacji?

Często otrzymujemy pytanie Jaka jest cena rekuperatora? i niestety nie możemy na nie od razu odpowiedzieć. Koszt rekuperacji jest uzależniony od wielu czynników. Dlatego dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną wycenę.

Szacując koszt montażu rekuperacji nasi doradcy nie biorą pod uwagę wyłącznie powierzchni domu. Sprawdzają również liczbę pomieszczeń, ich przeznaczenie oraz zapotrzebowanie na świeże powietrze z wentylacji. Wystarczy, że w budynku jest dodatkowa łazienka czy toaleta, a cena rekuperacji się zmienia.

Na cenę instalacji wpływ ma też układ pomieszczeń, a tym samym sposób poprowadzenia ciągów wentylacyjnych. Nasi doradcy już podczas opracowywania wyceny rekuperacji, przygotują wstępny projekt montażu instalacji.

Zadzwoń i dowiedz się więcej. Zapraszamy do kontaktu!

Rekuperacja – Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie

Firma Dom bez Kosztów oferuje montaż rekuperacji w całej Polsce, a szczególnie na terenie województwa pomorskiego, gdzie mamy swoją siedzibę w Chojnicach. Ponieważ miasto położone jest blisko granicy z województwem kujawsko-pomorskim, z przyjemnością obsługujemy zlecenia również z tego terenu.

Szczególnie polecamy montaż rekuperacji w nowych budynkach. Ponieważ wówczas można uwzględnić wymiennik ciepła już na etapie projektowania domu. Nie będzie w nim budowana wentylacja grawitacyjna, ale od razu – mechaniczna, w której docelowo zostanie umieszczony rekuperator.

Montaż rekuperatora jest zalecany do domów energooszczędnych i konieczny w pasywnych, ponieważ zapewnia niskie straty ciepła i energii.

  • Oszczędność

Obniż koszty ogrzewania domu o przynajmniej 30% lub nawet o połowę!

  • Ciepło

Ciesz się świeżym powietrzem w domu bez chłodu i przeciągów.

  • Dwa w jednym

Rekuperator może mieć dodatkową funkcję nawilżacza.

FAQ – Rekuperacja

Zajrzyj do FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytań na temat rekuperacji. Jeżeli nie znajdziesz tu wyjaśnienia na nurtującą Cię kwestie, dotyczącą działania wymiennika ciepła, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy chętnie wszystko Ci wytłumaczą.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by