Tanie Ogrzewanie Elektryczne - Sprawdź! - Dom Bez Kosztów
728 851 023

Tanie ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne może być tanie, a nawet darmowe! Sprawdź, co zrobić, aby korzystać z ogrzewania, które jest tanie w użytkowaniu, a do tego bezemisyjne, ekologiczne i bezpieczne dla alergików.

Tanie ogrzewanie domu prądem – czy to jest możliwe?

Tak! I jeszcze raz tak! Zapomni o elektrycznych kotłach, które kiedyś były montowane w domach. Nie były one ani wygodne, ani tanie. Dziś każdy, kto myśli o tanim ogrzewaniu elektrycznym nie musi kupować pieca. Nie będą mu też potrzebne kaloryfery oraz komin.

Wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo – głównie tymi kryteriami powinieneś kierować się przy wyborze rozwiązań do nowo wybudowanego bądź gruntownie remontowanego domu jednorodzinnego.

Chcąc zapewnić swoim bliskim niezmienne ciepło, zastanów się nad alternatywami – nowoczesnymi, a przy tym tanimi metodami ogrzewania. Jedną z nich jest oszczędne ogrzewanie elektryczne, które nie bez przyczyny cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Oferta naszej firmy Dom bez Kosztów dostępna jest w całym kraju, a szczególnie w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Przekonanie, że ogrzewanie domu na prąd wiąże się z wysokimi rachunkami, jest tak samo powszechne, co nieprawdziwe. Stawiając na systemy odpowiednio dopasowane do warunków mieszkalnych, możesz w skali roku wygenerować naprawdę znaczące oszczędności.

Co proponujemy? Tanie ogrzewanie elektryczne zbudowane z folii grzewczych Red Snake. Są to wielowarstwowe, czerwone folie o grubości jedynie 0,45 mm. Składają się m.in. z materiału karbonowego, który jest odpowiedzialny za wytworzenie ciepła.

Folie grzewcze montowane są pod podłogą oraz na sufitach – pod zabudową gipsowo-kartonową. Działają na zasadzie podczerwieni. To znaczy, że najpierw nagrzewają się folie, które następnie przekazują ciepło do podłogi czy sufitu. Ciepło zaczyna przechodzić na ściany i wszystkie elementy pomieszczeń (np. meble) oraz ogrzewać powietrze.

Ponieważ folie są rozmieszczone równomiernie w całym budynku, ciepło także jest rozprowadzane w równym stopniu. Nie ma więc obawy, że będzie uciekać do góry.

Tanie ogrzewanie elektryczne na podczerwień

Pewnie właśnie pomyślałeś, że ogrzewanie domu metodą na podczerwień nie może być tanie. Chociażby dlatego, że skoro folie Red Snake są tak nowoczesne, to są też drogie. Jesteś w błędzie!

Montaż ogrzewania na podczerwień w standardowym domu o powierzchni 120 m² kosztuje około 15 000 zł netto i trwa zaledwie dzień lub dwa (nie jest to oferta w rozumieniu ustawy). Do instalacji folii nie jest potrzebny specjalny projekt, pozwolenia. Wystarczy nasza wykwalifikowana i doświadczona ekipa oraz domowa instalacja elektryczna.

Dla porównania koszty montażu ogrzewania gazowego, na pelet lub pompy ciepła mogą wynieść nawet 50 tys. zł. Instalacja któregoś z tych systemów zajmie znacznie więcej czasu niż montaż najtańszego ogrzewania elektrycznego. W przypadku ogrzewania gazowego konieczne jest przygotowanie projektu instalacji i wykonanie przyłącza, co trwa sporo czasu i niemało kosztuje.

Piec na pelet musi być umieszczony w kotłowni, której budowa pochłania pieniądze. Nie można też zapomnieć, że tradycyjne ogrzewanie składa się z kaloryferów lub podłogówki, zasilanej ciepłą wodą. Montaż tych elementów też nie jest tani. W dodatku musi je wykonać osoba, posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Czy więc nie jest lepiej wydać 50 tys. zł na nowoczesne i tanie w obsłudze ogrzewanie elektryczne? Montaż samego ogrzewania w domu o powierzchni około 120 m² będzie kosztował brutto poniżej 20 tys. zł. Pozostałe pieniądze możesz przeznaczyć na zamontowanie na dachu paneli fotowoltaicznych, które wyprodukują prąd z promieni słonecznych. Dostarczona przez ogniwa PV energia wystarczy do uruchomienia ogrzewania, a także zasili sprzęty AGD i RTV oraz oświetlenie.

Zamiast płacić rachunki za prąd, gaz lub kupować opał będziesz korzystać z najtańszego ogrzewania elektrycznego dostępnego na rynku.

Najtańsze ogrzewanie elektryczne

Folie grzewcze Red Snake są najtańszym ogrzewaniem elektrycznym dostępnym na polskim rynku. Jeżeli połączysz ogrzewanie na podczerwień z instalacją fotowoltaiczną, zredukujesz koszty wytworzenia ciepła prawie do zera. Zalety tego systemu grzewczego:

  • Oszczędność

Inwestujesz w ogrzewanie tylko raz. Nie ponosisz kosztów opału. Nie musisz też pamiętać o obowiązkowych i płatnych przeglądach, bo ich po prostu nie ma.

  • Wygoda

Nie musisz pamiętać, aby kupić opał, dorzucić do pieca, włączyć ogrzewanie, zapłacić rachunek za gaz, prąd lub ogrzewanie. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie ustawienia, a system będzie samodzielnie sterował ogrzewaniem.

  • Ekologia

Tanie ogrzewanie elektryczne jest oszczędne dla Twojej kieszeni i środowiska naturalnego. Nie emituje do środowiska żadnych niebezpiecznych substancji lub pyłów. Korzystając z folii grzewczych i paneli słonecznych pomagasz zredukować smog.

  • Gwarancja

Folie grzewcze Red Snake posiadają aż 25 lat gwarancji producenta, ale działają znacznie dłużej. Podobnie jak panele fotowoltaiczne, które też są objęte równie długą gwarancją na spadek mocy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat taniego ogrzewania elektrycznego? Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą klienta.

Rzetelna Firma

2024 © Dom Bez Kosztów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

by